Blues na Mlyne

Autor: Miroslav Daniš | 14.6.2017 o 11:38 | Karma článku: 4,49 | Prečítané:  325x

Nebýva obvyklé začínať od konca, ale ani tento festival bluesovej hudby v priestoroch čarovného Schaubarovho mlyna v Pezinku určite nie je niečím obvyklým.

http://www.slovakblues.sk/new_web/data/_uploaded/image/Konfo/bnm%2017%20jpg%20fin.png

Záver tohto hudobného ukojenia a uspokojenia našich pôžitkov bol toho jasným dôkazom. Signálom, že všetci boli spokojní, potešení, nasýtení. Početné vnímavé a rozradostnené publikum všetkých vekových kategórií sa presunulo pred zaplnené pódium a  spoločne s muzikantmi sa veselili, radovali, tancovali. Výskali, aplaudovali, tlieskali. Duše boli naplnené, bolo to spontánne, nefalšované, úprimné. A bolo tomu tak na obidvoch póloch – jak pred tým pódiom, tak aj na ňom. Bola to taká symbolická bodka za vydareným a určite neobyčajným mini Woodstockom pezinského typu.

Tlieskalo sa, aplaudovalo a ďakovalo nielen tým záverečným interpretom, ale všetkým, skutočne všetkým, ktorí nás celé príjemné popoludnie a podvečer obšťastňovali a svojím umením občerstvovali. Kombinácia vlievania dobrých jurských vín a zlatistého pivného moku s vlievaním rozihraných tónov do našich útrob všetkých tých Silviniek, Džany, Bobošov, Konfov, Ďurov, Janov (starších i mladších), Fedorov, prezidentov, doktorov a skutočne všetkých tých, čo sa na pódiu vystriedali a čo svojou nemalou troškou prispeli do Mlyna, sa ukázala ako mimoriadne šťastná a blahodárna. A to všetko zabalené v konečne nádhernom zvuku (ako v hľadisku tak i na pódiu) pána majstra zvukára  a zaodeté neopakovateľnou a omamujúcou atmosférou a prostredím výnimočného mlyna mlynov...

Nuž Konfo (Milan Konfráter - organizátor a zároveň i účastník všetkých 10-tich ročníkov tohto mimoriadne vydareného hudobného festivalu) zase raz vyčaroval a ponúkol ohromujúce divadlo. Bol v ten deň a večer pánom Mlyna. Bol Mlynár, ktorý riadil, i ktorý rozdával radosť. Zase raz dokázal, že je jedným z výnimočných ľudí, nadšencov i bluesovo-rockových gitarových mágov. Úžasná poklona a poďakovanie.

Je škoda, že takéto podujatie si nechajú ujsť mnohí fajnšmekri z tejto „našej“ bluesovo-rockovej brandže. Nie je mi jasné, kam sa vytratila (a to sa netýka len tejto hudobnej mlynice) naša blúzová úderka, kde a aké si užívajú pôžitky inde. Keď pôžitky sa servírovali práve tu a v mimoriadnom, bohatom a chutnom menu.

Ešte, že tu bol a česť starej gardy zachraňoval posledný mohykán Fiteš (alias Frank Zappa – pre neznalých) a svojimi predtanečnými vstupmi mi oživil spomienky na predtanečníkov na starej a výnimočnej bluesovo-rockovej Kominárskej.

Nuž dobrí holubi sa vracajú.

A ja verím, že ešte veľa krát sa do nezabudnuteľného Mlyna navrátime aj my. Za tými príjemnými hudobnými zážitkami, za skvelou atmosférou, za nadšením a energiou, ktorú títo nadšenci blues a dobrej, poctivej muziky do nás vlievali...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Univerzitná nemocnica ignoruje Pellegriniho. Súkromník v nej zarába státisíce

Šéfka Mikrobiologického ústavu navrhla, ako nahradiť súkromníka.

SVET

Zomrel oceňovaný americký spisovateľ Philip Roth

Bol autorom románov ako Portnoyov komplex či Druhý život.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: McDonald's po desiatich rokoch mení ceny, na Slovensku láme rekordy

Americkému reťazcu sa darí čoraz viac.


Už ste čítali?